RUUA
Антикварний салонПро антикваріатНа замовленняOnline-консультаціяКонтакти

Антикварні меблі в Україні

Антикварні меблі в Україні

Антикварні меблі є одним з ключових елементів оформлення інтер'єру і дає можливість додати певний стиль всьому будинку. Може здатися, що антикварні меблі дорога, але це не так.
Антикварні меблі в Україні представлені ​​в антикварних магазинах, салонах, на толкучках та антикварних ринках.

Якщо ви вирішили йти цим шляхом, короткий огляд меблевих стилів може виявитися корисним.

Бароко: характеризується декоративною пишнотою різьблених скульптурних фігур і округлених форм.Датується кінцем XVII - початком XVIII ст. Найбільш відомі виробники меблів і різьбярі по дереву епохи бароко - Даніель Моро і Андре Брустолон.

Стиль часів королеви Ганни: використовувалося головним чином горіхове дерево.Стриманий і елегантний стиль асоціюється з правлінням королеви Ганни (1702-1714). Характерними для стилю є ніжки кабріоле (cabriole) і спинки у формі вазонів.

Рококо: термін французького походження, що означає легкий і витончений стиль.Меблі, як і інші предмети обстановки в цьому стилі, прикрашалася асиметричними орнаментами з мотивами у вигляді раковин, завитків і квітів. Розвивається у Франції на початку XVIII ст. В Англії отримує назву Чіппендейл.

Стиль Людовика XV: найвищого розвитку стиль рококо досяг за правління короля Людовика XV. У меблях цього часу помітно вплив китайського і східного стилів.

Класицизм: стиль, що виник у відповідь на пишність стилю рококо після розкопок Помпеї і Геркуланума, розбудили інтерес до класичного світу. В результаті в другій половині XVIII ст. народився рух класицизму.Меблі характеризуються елегантністю і класичними мотивами з колонами, масками і гірляндами. Іншими визначальними рисами цього стилю є панування симетрії, барельєфна різьблення і прямі лінії. Відомим теоретиком стилю класицизму був Роберт Адам;його роботи широко відомі поряд з роботами Хепплвайта і Шератона.

Стиль Людовика XVI: контрастує зі стилем Людовика XV. Меблі з овальними різьбленими спинками і з прямими вузькими ніжками, по всій висоті яких вирізані канавки.Широко була поширена кольорова дерев'яні меблі з позолотою, інкрустовані меблі, меблі з екзотичних порід дерева, покрита лаком.Стиль Людовика XVI входить в класицизм і співпадає за часом з правлінням короля Людовика XVI - зі сходження на престол до початку Великої французької революції. Основними виробниками цих меблів були Жорж Якоб, Жан-Франсуа Ебен і Жан-Анрі Райзнер.

Стиль епохи Регентства (англійська ампір): цей термін застосовується для позначення меблів, виготовлених під час правління принца Гейла (1811-1820) і за період з 1790 по 1830 р. Зроблена в класичному дусі, але має більш важку й просту форму.Не слід плутати зі стилем епохи французького Регентства, що відноситься до стилю до рококо. Найбільш відомими були майстри Томас Хоуп, Джордж Сміт і Генрі Холланд.

Стиль епохи Імперії: французький еквівалент стилю епохи Регентства. Сформувався у Франції в правління Наполеона (1804-1815).Для нього характерні прості лінії, мінімум прикрас і відсутність інкрустацій і різьблення по дереву. Декор часто включає металеву аплікацію: лебедів, військові мотиви, орлів, зображення трофеїв і наполеонівських емблем. Найзнаменитіший майстер - Шарль Персьє.

Стиль епохи королеви Вікторії: ця назва використовується для позначення меблів, виробленої за часів правління королеви Вікторії. Являє собою суміш неоготики, рококо та класицизму.Декор у вікторіанському стилі зазвичай вельми відпрацьований, з великою кількістю різьблення по дереву, мозаїкою й металевими аплікаціями. Пізній вікторіанський стиль включає також елементи англійської кустарного творчості і французького стилю модерн.

Стиль модерн: французький стиль початку XX ст.характеризується новаторським розумінням стародавніх декоративних форм з виділенням колірних орнаментів і посиланнями на природу. За часом співпадає з каталонським модернізмом, хоча естетично вони відрізняються, оскільки в останньому переважають зігнуті форми.

Кустарне творчість: англійське течія, що виникла у відповідь на зростаючу індустріалізацію XX ст. Основний упор робиться на кустарне виробництво меблів - простий і недорогий, без зайвого прикрашення. Одним з головних теоретиків цього напряму був Вільям Морріс (1834-1896).У цей стиль (з деякими застереженнями) також вписується меблі, розроблена Чарльзом Р. Макінтош.

Стиль тоне (Thonet): під цією назвою відома меблі, вироблена німецьким дизайнером XIX ст. Міхаель Тоне, який розробив техніку серійного виробництва гнутих дерев'яних меблів.Стільці цього стилю проводилися і зараз до цих пір використовуються в Європі та Америці.

Дизайнери XX ст.: Протягом цього століття ми зустрічаємося з різними архітекторами і дизайнерами, що присвятили себе виробництву меблів.Виділимо кілька фігур, так як розповідь про всі займе дуже багато місця. Американський дизайнер Чарльз Емс (Charles Eames) створив стільці і крісла з різьбленої шкіри і фанери.

Французький архітектор Ле Корбюзье (Le Corbusier) спроектував шезлонг з трубчастої сталі в 1927 р.і крісло, відоме під назвою «гран комфорт» (Grand Comfort). Міс ван дер Pox (Mies van der Rohe) винайшов відоме барселонській крісло, Алвар Альто (Alvar Aalto) виготовляв меблі з гнутих фанери.Арне Якобсен (Arne Jacobsen), Марсель Брюер (Marcel Breuer), Карл Якобі (Carl Jacobs) - всього лише деякі з безлічі значних імен.

Джерело: stobr.ucoz.ru

Повернутися до списку